Zprvu se přitom jednalo jen o odvoz opilého muže na záchytku. Na člověka, kterému zkonzumovaný alkohol podrazil na chodníku nohy, upozornila hlídkujícího strážníka kolemjdoucí žena. A příslušník městské policie se hned ujal svých úkolů. Jak však v úterý připomněla Jana Přikrylová z centrály městské policie, záhy se na místě objevil další aktér.

„Zatímco strážník řešil odvoz ležícího muže do protialkoholní záchytné stanice, vjelo do ulice vozidlo, jehož řidič nerespektoval zákaz vjezdu,“ připomněla Přikrylová. Strážník řidiče upozornil na to, že porušil zákazovou značku, a vyzval ho, aby vycouval směrem k Uhelnému trhu, jelikož očekává příjezd vozidla pro odvoz opilců. Šofér se nepustil do polemiky, že setkat se v daném místě s auty není přece ničím neobvyklým, ale rovnou přikročil k činu. Nezařadil zpátečku, jak byl vyzýván, ale naopak najel na strážníka!

Odmítl popojet

Stěží se přitom nejednalo o chybu. Podle šéfů městské policie se vše jeví jako jasný úmysl. „Řidič zůstal levým předním kolem stát na strážníkově noze. Dokonce odmítl s vozem znovu popojet a nohu tak uvolnit. Reagoval až poté, co strážník začal vytahovat služební zbraň,“ přiblížila incident Přikrylová.

Nakonec všichni skončili tam, kde náleží. Pětatřicetiletý zuřivec od volantu, jemuž nepomohlo ani to, že se v autě snažil uzamknout a byl agresivní, zamířil na policejní služebnu v Bartolomějské, zraněný strážník se dostal do péče lékařů a opilý spáč se z chodníku přesunul do postele na záchytce.