K inkriminovanému momentu došlo první dubnový čtvrtek, kdy hlídku městské policie někdo zavolal kvůli tomu, že čtyři lidé seděli u rybníka v Řepích. Pětice strážníků dorazila na místo a jednomu z nich – lidově řečeno – ruply nervy. Mladou ženu srazil k zemi, načež se jí zeptal: „Chceš facku?“ Tereza Smažinková, která následně záznam zveřejnila na sociálních sítích, se pak udiveně táže, zda považuje strážník tento zákrok jako profesionální.

Vedení městské policie hlavního města se ihned omluvilo, strážník skončil. Mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová každopádně upřesnila, že k ukončení pracovního poměru došlo poté, co sám Laštovka podal výpověď.

"Kriminalisté prověřováním skutečností celého případu, například výslechy osob zúčastněných na incidentu či vyhodnocením kamerových záznamů, nezjistili, že by byly naplněny všechny znaky skutkové podstaty jakéhokoli trestného činu," sdělil Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Z trestního pohledu je Laštovka čistý. Nicméně není vyloučené, že se provinil jinak. "Po konzultaci se státním zástupcem kriminalisté věc odevzdali příslušnému správnímu orgánu k projednání pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití," dodal mluvčí Rybanský. Možný přestupek by měl vyřizovat Úřad městské části Praha 17. Pokud ho úřad prokáže, Laštovka může dostat pokutu až 20 tisíc korun, informoval server.

Laštovkovi je potřeba k dobru přičíst kolonku z profesního životopisu, která přibyla v červenci 2017. Spolu s kolegou z Obvodního ředitelství Městské policie Prahy 13 byl oceněn medailí I. stupně. Ředitelem Eduard Šuster jim ji udělil za to, že zachránili život třicetileté ženě, která se kvůli nešťastné lásce chtěla zabít a spolykala prášky.