Na místě strážníci zastihli právě odcházející skupinku, připomněl v úterý Jan Čihák z centrály městské policie. „V restauraci žádné protiprávní jednání nezjistili – a když se vrátili k vozidlu, zjistili, že někdo poškodil střechu, rozbil čelní sklo a promáčkl víko motoru,“ konstatoval Čihák.
Jestliže o pár desítek metrů dál hlučela skupinka, která předtím odcházela z restaurace, členové hlídky se k ní vydali pro vysvětlení. Po chvíli dohadování se jako pachatel útoku na vůz s majáky na střeše přiznal mladý muž. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu.

Samotný útok. | Video: Policie ČR

Kvůli obavě z exploze zasahoval ve sběrně i pyrotechnik  Rozruch spojený s přivoláním hasičů, záchranářů i policistů včetně pyrotechnika přinesla v úterý po půl jedenácté dopoledne událost ve sběrně druhotných surovin na Chodově. Do provozovny ve Starochodovské ulici přinesl neznámý muž předměty, které tvarem připomínaly dělostřelecký granát. Pyrotechnická prohlídka ukázala, že nebezpečí výbuchu nehrozí. Jednalo se o tři tlakové láhve s neznámou kapalinou, které hasiči odvezli k dalšímu prozkoumání.

Osvětlit nehodu motorky na dálnici by mohli pomoci svědci  Vážné následky měl střet nákladního auta a motocyklu jedoucích směrem na Prahu, k němuž došlo v pondělí deset minut před osmou večer na 37. kilometru dálnice D10 – poblíž Pískové Lhoty. Sedmadvacetiletý cizinec, který seděl na motorce, utrpěl zranění hrudníku, s nímž ho vrtulník transportoval do vinohradské nemocnice. 
Okolnosti nehody zůstávají v šetření dopravní policie. Eva Hašlová z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ v úterý připomněla, že by velmi pomohly postřehy lidí, kteří nehodu viděli. „Žádáme svědky, aby kontaktovali telefonní čísla 702 207 848, 974 877 251 či linku 158 – nebo se případně dostavili na nejbližší policejní služebnu,“ uvedla Hašlová.

Policie ukončila pátrání po muži, který nechal doma dopisy na rozloučenou
Pátrání po 25letém muži, který v úterý odešel z domova a manželce tam zanechal dopisy na rozloučenou, ukončila v noci na středu pražská police. Informace o jeho pohřešování byla vyřazena z pátrací databáze zveřejněné na internetu. Odpoledne Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie připomněl, že příběh měl naprosto šťastný konec. „Dotyčný se v průběhu noci vrátil domů bez jakékoli újmy,“ konstatoval.