V sobotu odpoledne prováděli strážníci kontrolní činnost v ulici Ve Smečkách. Když uviděli sklo, které skrz lešení spadlo na chodník těsně vedle procházejících chodců, začalo je zajímat, co se děje. Hlídka si všimla muže, který se ve druhém patře schovával u okna. Navíc se z domu začaly ozývat hlasy podobné hádce. 

"Strážníci pojali podezření, že by se v bytě mohla nacházet zraněná osoba, proto vylezli po lešení až k rozbitému oknu. Tam spatřili muže s krvácivým zraněním ruky. Na místo byly přivolány posilové hlídky. Ty se do objektu dostaly již otevřenými dveřmi a zraněnému muži poskytly první pomoc a ránu mu obvázaly," informovala mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Zjevně opilý muž, podle zjištění Pražského deníku ukrajinské národnosti, poté ale začal klást odpor a pokusil se strážníky napadnout. "Za použití donucovacích prostředků mu byla nasazena služební pouta. Záchranáři ho následně převezli k ošetření do nemocnice, z které namol opilý cizinec putoval za asistence strážníků na protialkoholní záchytnou stanici," doplnila.

Strážníci navíc zjistili, že stavba slouží zároveň jako provizorní ubytovna. "Na místě se nacházelo několik osob cizí národnosti. Jeden z mužů se dokonce pokusil o útěk. Důvod jeho počínání se ukázal po ověření jeho totožnosti prostřednictví cizinecké policie. Sedmatřicetiletý muž je osobou nežádoucí na území České republiky. Celou věc si následně k dalšímu opatření převzala Policie ČR," uzavřela Seifertová.