I tentokrát byl recidivista zadržen a obviněn pro neoprávněnou výrobu drog. Pervitin připravoval ve zděné ruině v lesíku v Praze 4. Toto místo zvolil záměrně, neboť nedaleko této „stavby“ stojí socha strašidla. Ta měla podle jeho slov odradit děti z nedalekého hřiště od nezvaných návštěv jeho dočasného působiště.

Vařič pervitinu v Praze 4 | Video: Policie ČR

Po zadržení jednačtyřicetiletého muže provedli kriminalisté prohlídku nebytových prostor, tedy zděné ruiny. Jak v tomto „domku“, tak ve skrýších kolem detektivové našli a zajistili komponenty potřebné pro výrobu drogy. Jednalo se o kompletní varnu, chemikálie potřebné k výrobě „perníku“ a několik plastových lahví a kanystrů s matečním roztokem.

"Další co kriminalisté zajistili, byla transportní varna, kterou měl obviněný vždy u sebe v batohu, aby byl kdykoli akceschopný. Drogu totiž jednačtyřicetiletý muž vyráběl jak pro svou potřebu, tak ji také distribuoval své klientele v samém centru metropole, konkrétně na Václavském náměstí," informoval mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Po zadržení muže kriminalisté obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za tento delikt mu hrozí trest odnětí svobody až napět let.

"S ohledem na jeho trestní minulost, kdy už byl v minulosti celkem sedmkrát trestně stíhán pro drogovou trestnou činnost, podali kriminalisté podnět k návrhu na uvalení vazby, který příslušný soud posléze akceptoval," uzavřel Hulan.