Řekl jim, že o případné vazbě rozhodne soud. Protože demonstrující dál neví, co se zadrženým je, plánují v úterý v protestech pokračovat před ministerstvem spravedlnosti. ČTK to řekl kurdský lékař a podnikatel Yekta Uzunoglu, který se případem zabývá. Podle něj se dnes demonstranti již oficiálně rozešli.

Turecko českou stranu požádalo 

O vydání muže žádá Turecko, které ho označuje za teroristu. Podporovatelé zadrženého muže prošli krátce po poledni centrem Prahy a zastavili se před ministerstvem vnitra. V různých jazycích požadovali jeho osvobození. Skandovali také hesla proti tureckému prezidentovi Recepu Tayyipu Erdoganovi. Na protest dohlíželi policisté, podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana se při akci nestal žádný incident.
Turecko prozatím českou stranu požádalo o vzetí muže do předběžné vazby. Pokud tomu soud vyhoví, musí Turci do 40 dnů od zadržení podat žádost o vydání, jinak bude muž propuštěn. Soud bude o případné předběžné vazbě rozhodovat dnes nebo v úterý. Policie musí muže předat soudu do 48 hodin od zadržení. Soud pak musí do 24 hodin rozhodnout. Muž byl zadržen v noci ze soboty na neděli.

Turecko označuje muže za teroristu 

České úřady zatím totožnost zadrženého výslovně nekomentovaly, Turecko ho však identifikovalo jako kurdského politika Sáliha Muslima. Muž je bývalým spolupředsedou syrské Strany demokratické unie (PYD), která je politickou složkou syrských Kurdů. Turecko ho označuje za teroristu. Turecká ambasáda plánuje na dnešní odpoledne tiskovou konferenci.