Stížnosti obou obviněných proti usnesení o zahájení trestního stíhání byly zamítnuty,“ řekl Seznamu mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.
K dalšímu posunu ve vyšetřování by podle něj mohlo dojít nejspíše na konci září.

Při pádu lávky v prosinci roku 2017 utrpěli zranění čtyři lidé, z toho dva vážné. Šedesátiletý muž skončil v umělém spánku na oddělení ARO, o tři roky starší žena na oddělení JIP. Třiačtyřicetiletý muž měl pohmožděná záda, čtyřiatřicetiletý chodec si poranil zápěstí a nohu. Všichni již dostali od pojišťovny odškodnění.

Dělníci začali 7. prosince s bouráním Trojské lávky v Praze, která se zřítila 2. prosince.
Trhliny, koroze. Praha prověří, proč spadla Trojská lávka a selhala kontrola

„Z šetření orgánů činných v trestním řízení vyplývá, že špatný až havarijní stav Trojské lávky byl konstatován v řadě dokumentů a posudků správce Trojské lávky, a to již minimálně v roce 1995,“ uvedla v dubnu v tiskové zprávě radní pro oblast legislativy Hana Kordová Marvanová (Spojené síly pro Prahu - STAN).

V případě obvinění Jiřího Stráského vyšetřovatelé tvrdí, že jako projektant nedodržel normy. Podle policistů nebyly nosné i přepínací kabely ukryty v betonu, takže lana nebyla chráněna proti korozi. V konstrukci lávky se pak začaly objevovat trhliny, kvůli kterým do ní zatékalo, uvedl Seznam.

Stavba nové pražské trojské lávky měla začít letos v červenci a k otevření by mělo dojít v létě 2020. Její životnost je plánována na 100 let a bude nově sloužit pro pěší i cyklisty. Původně zamýšlené provizorium se stavět nebude. Pražský magistrát získal v polovoně května od stavebního úřadu Prahy 7 stavební povolení pro její výstavbu lávky. Vypsána byla rovněž veřejná zakázka na dodavatele stavby.

U Trojského zámku v Praze se 2. prosince odpoledne zřítila do Vltavy betonová lávka pro pěší. Podle informací záchranářů se při pádu zranili čtyři lidé. Snímek je ze 3. prosince.
Pád Trojské lávky: Policie zahájila trestní stíhání dvou lidí