Stehlíka zatím nepravomocně zprostil obžaloby jak v souvislosti s poskytováním bezúročných půjček jeho firmě Bohemia Art, tak s údajným neodváděním peněz na daně a zdravotní pojištění zaměstnanců. Nešlo o trestný čin, uvedla soudkyně Naděžda Bittnerová. Obžalobě zčásti přitakala v pasáži, která někdejšímu vedení firmy vytýká převod majetku do nově založené akciové společnosti Poldi Steel za situace, kdy privatizace hutí nebyla dokončena.

Mezníkem ve Stehlíkově kauze se stala amnestie 

Místo obžalobou uváděné sumy 117 milionů však podle soudu měla neoprávněným nakládáním s majetkem vzniknout škoda podstatně nižší – zhruba šestisettisícová. „Nejméně 592 tisíc korun,“ konstatovala předsedkyně senátu.
Mezníkem ve Stehlíkově kauze, jež se táhne již 21 let, se stala amnestie někdejšího prezidenta Václava Klause z 1. ledna 2013. Bylo tak předem zřejmé, že soud nebude rozhodovat o výši trestu. Šlo pouze o verdikt vinen/nevinen.

Věcí se bude zabývat pražský vrchní soud 

Na projednání případu nicméně Stehlík trval s tím, že se chce v jednací síni očistit své jméno – a prokázat, že Poldovku nepřivedla ke krachu činnost jeho týmu, ale ekonomické a politické zájmy mocných z devadesátých let. Rozsah dokazování však nebyl takový, jak si původně představoval: že budou vyslýcháni ti, kteří podle něj za pád firmy zodpovídají.

Věcí se bude ještě zabývat pražský vrchní soud. Dnes 73letý Stehlík, který trvá na tom, že není vinen ani v souvislosti se založením Poldi Steel, totiž na místě podal odvolání.
Společně s ním byli původně stíháni a zprvu také souzeni ještě dva spolupracovníci: jeho syn Marko a Luboš Pejpa. Část případu týkající se Stehlíka staršího soud kvůli zdravotním problémům obžalovaného vyloučil k samostatnému projednávání. Následně Pejpa zemřel – a i na Marka Stehlíka se vztahovala prezidentská amnestie.