Zásah ale podle Ibeheje nijak nesouvisel s žurnalistickou činností ani s vydavatelstvím. Do hledáčku kriminalistů se dostalo několik jiných firem a jejich představitelé.

V souvislosti s případem, na jehož rozkrývání detektivové specializovaní na finanční kriminalitu pracují už přes rok, bylo z krácení daně a legalizace výnosů z trestné činnosti obviněno osm mužů a jedna žena; tři z nich skončili ve vazbě.

„Obvinění, mezi kterými je i advokát, měli předkládat Finančnímu úřadu pro Prahu 5 daňová přiznání, která obsahovala nepravdivé údaje. Tímto způsobem měli docílit neoprávněného a nezákonného vylákání nadměrného daňového odpočtu, který jim finanční úřad vyplatil," konstatoval Ibehej s dodatkem, že částka 780 milionů korun je jen předběžněvyčíslené minimum.

Skutečný rozsah trestné činnosti prý dosahuje ke třem až čtyřem miliardám. Naznačují to prý materiály zajištění při domovních prohlídkách.

Právník byl podle kriminalistů do komplotu zapojen za účelem zneužití advokátní mlčenlivosti. Některé písemnosti byly umisťovány do prostor označených jako advokátní kanceláře, aby se k nim policisté obtížněji dostali. Všichni podezřelí jsou v případě odsouzení ohroženi tresty od pěti do deseti let.