Autohlídka totiž dokázala odhalit sprejerské řádění přes celou šířku Vltavy – skupinky osob, z nichž jedna stříkala sprejem barvu na pilíř, si všimla na protějším, holešovickém břehu.

„Ve chvíli, kdy strážníci vyrazili přes most zadržet podezřelé osoby a zároveň zamezit dokončení „uměleckého díla", spatřili na mostě mladíka a dívku, kteří pískotem upozornili osoby pod mostem na příjezd hlídky," připomněla Seifertová.

Varování sice mělo ohlas – v konečném důsledku nicméně zůstalo bez efektu. Alespoň pro jednoho z aktérů, který se sám označil za hlavního tvůrce sprejerských čmáranic.

Zatímco jeden ze strážníků na mostě zadržel dvojici 17letých podezřelých, jeho kolega se pustil za skupinou utíkající po břehu směrem k mostu Barikádníků. Té se nicméně podařilo zmizet, i když s pátráním pomáhaly přivolané posily. Najít se povedlo pouze 19letého mladíka, který se ukrýval v křoví u nedaleké ubytovny.

Nekrčil se tam však osamocený. Měl u sebe tašku zaplněnou spreji a šablonami pro stříkání. Těžko tedy mohl předstírat, že o sprejerství nikdy neslyšel – zvlášť když měl navíc ruce zašpiněné od barvy. K postříkání pilíře mostu se tudíž přiznal. On i dvojice podezřelých pískajících na mostě skončili v rukou policie.

Čtěte také: Beroun chce investovat do speciálních nátěrů proti graffiti