Pražské státní zastupitelství obžalovalo muže z nedbalostního usmrcení, za což mu hrozilo až osm let za mřížemi. Podle Horkého se muž dopustil obecného ohrožení, kde se trestní sazba pohybuje mezi 12 až 20 lety, případně i doživotí. O tom, který soud se nakonec případem bude zabývat, rozhodne Vrchní soud.

Soudce vydá příkaz 

„Pan obžalovaný je zde ohrožen sazbou od dvanácti let a výše, proto jsme rozhodli, že předkládáme tento spis vrchnímu soudu, který je nejblíže příslušným Obvodnímu soudu pro Prahu 2 i Městskému soudu v Praze, jenž by byl příslušný k projednání trestní věci označené podle přísnější kvalifikace," uvedl Horký.

Soudce také řekl, že dnes vydá příkaz k mužovu zatčení, který bude zatím platný na území ČR. Mezinárodní zatykač vydá, až bude rozhodnuto, který soud se bude kauzou zabývat. "Pokud bychom dnes vydali tyto mezinárodní prvky právní pomoci, mohlo by dojít k tomu, že by čin musel být označen mírnější právní kvalifikací, a poté by soudy neměly možnost ho odsoudit podle té přísnější," řekl Horký.

Zaplatil kauci 

Tragická nehoda se stala 1. ledna na rohu Myslíkovy a Spálené ulice. Ruský řidič zde srazil svým vozem šestadvacetiletou Kolumbijku. Po nehodě nadýchal přes dvě promile. Dívka na místě zemřela.

Muž nejprve putoval do vazby, soud ho ovšem propustil po složení milionové kauce a písemném slibu, že se nebude vyhýbat trestnímu stíhání. Rusův advokát médiím uvedl, že se muž nachází patrně v Moskvě, kam odjel z osobních důvodů. Advokát také uvedl, že neví, zda se jeho klient do ČR hodlá vrátit. Pokud by se ho policii nepovedlo vypátrat, byl by souzen jako uprchlý.