Podle východočeských i pražských soudců je Cimbál pachatelem vraždy, jejíž obětí se 2. července 2005 odpoledne stala dvacetiletá studentka cestující stopem. Tu vrah ztloukl, pobodal do hrudníku a do stehna a pak ji zavraždil. Tělo s proříznutým hrdlem nechal v příkopu u silnice nedaleko obce Keteň na Jičínsku. Podle verdiktu obou soudů má tento čin na svědomí právě Cimbál. Vraždou se zřejmě chtěl zbavit nepohodlné svědkyně poté, co dívce, jíž podle všeho nabídl svezení nedaleko kruhové křižovatky v Poděbradech, neúspěšně činil sexuální návrhy – a vzhledem k aktivní obraně oběti se mu nepodařilo dosáhnout svého ani násilím.

Cimbál spáchání vraždy odmítá; popírá dokonce, že by se místě činu, vzdáleného jen kousek od rekreačního objektu, který užíval, vůbec objevil. „Není pro to jediný důkaz a vzorky DNA, které se tam našly, nejsou moje,“ zdůrazňoval. Policisté, kteří spolupracovali s jeho kamarádem, ale mají nahrávky, na nichž mord doznává – a podle soudu uvádí podrobnosti, jaké mohl znát jen vrah. „Není to pravda – poslechněte si to celé a pořádně,“ vyzýval Cimbál.

Morbidní hra

Muž, který má exhibicionistické sklony a neúspěšně se pokoušel o hereckou dráhu, tvrdí, že vše byla jen jakási morbidní hra. „O vraždě jsem věděl z pátrací relace Na stopě v televizi,“ zdůrazňoval opakovaně s tím, že jím uváděné podrobnosti byly vymyšlené. A se skutečností se prý neshodují – oběť například neměla zranění v obličeji, jak tvrdil, naopak podle svých slov nemluvil o bodných ranách v břiše a v noze, protože o nich nevěděl. „Žádné důkazy neexistují – jde jen o to, jestli se to podaří hodit na mě, když jsem si na toho vraha zahrál,“ prohlásil před soudem. „Dejte mě do narkózy, hypnózy, vyslýchejte mě na detektoru lži,“ vyzýval soud.

Odvolací senát mu ale neuvěřil. „Ne všechno bylo vymyšlené,“ upozornil soudce Jiří Lněnička s tím, že se například potvrdila Cimbálova slova z nahrávky o tom, že v opilosti srazil autem souseda. A svědci potvrdili, že si nevymýšlel ani ve chvíli, kdy se vychloubal, že mu vraždu policisté nedokážou, jelikož ze svého auta vymontoval celý interiér a věci rozprodal na náhradní díly.

Soud nicméně nenašel zákonný důvod k udělení doživotního trestu, a proto původní verdikt zmírnil. „Podáme dovolání,“ reagoval Cimbálův obhájce Petr Gracík, podle jeho slov neexistuje jediný důkaz, jenž by jeho klienta jednoznačně usvědčoval. „V kriminále mi nic není, je tam o mě dobře postaráno. Vůbec tam ale nemám být; sedím tam místo někoho jiného,“ zdůrazňoval Cimbál.