Před trestní senát Alexandry Chrdleové přivedla eskorta 26letého Petra Brejchu, 41letého Marka Zajace a 44letého Josefa Řeháka. K činu, ve který zřejmě přerostla banální hádka, vypovídají rozdílně. Brejcha ve čtvrtek označil za viníky oba starší muže. Tvrdí však, že neviděl, co se stalo; když se objevil, kumpány zastihl už u nehybného těla.

Zkrvaveného, jak měl zjistit, když si posvítil mobilem. Odpovědí na jeho otázku, co se stalo, měla být zmínka o vyřizování účtů. Stopy od krve vysvětlil tím, že o tělo nejprve ve tmě zakopl – a pak se zraněnému snažil pomoci tím, že ho odtáhl dál od útočníků. Pod vlivem alkoholu a marihuany ho prý nic lepšího nenapadlo.

Smrt bezdomovce

Druzí dva obžalovaní u soudu nevypovídali, nicméně dříve kriminalistům řekli, že vrahem byl jejich nejmladší společník. Oni prý pod most, kde spal později ubitý muž, dorazili poté, co spolu po celý den popíjeli víno. Pak se měl objevit i opilý Brejcha – a společně se dívali na film přehrávaný na mobilu. Hluk, který tropili, bezdomovce probudil – a když se ohrazoval, dostal nějakou ránu. K tomu se Řehák přiznal; další útok už ale podle jeho verze byl dílem Brejchy. Ten potom měl odejít – a oba starší muži se vypravili pro další víno. Když po návratu zjistili, že bezdomovec je na tom zle, volali sanitku.

Státní zástupce Tomáš Milec v obžalobě označil za pachatele všechny souzené muže. Klade jim za vinu, že o generaci či dvě staršího muže bez přístřeší srazili na zem údery pěstí, načež do něho kopali a dupali po něm. Velmi vážným vícečetným zraněním napadený senior na místě podlehl. Je nicméně pravdou, že oba starší muži následně opravdu přivolali záchrannou službu.

Verdikt by zřejmě mohl padnout již v pátek, na kdy soudkyně naplánovala slyšení znalců.

Čtěte také: Detektivové zkoumají okolnosti vraždy ženy a zranění muže