Žena vypovídala pomocí zvukového přenosu z jiné místnosti v budově soudu. Práce pro Bartáka byla prý nejdřív bez problémů, častěji ale mluvil o sexu. „Zpočátku dělal jen náznaky," řekla. Konflikt nastal na pracovní cestě v Dubaji. V hotelovém pokoji ji prý udeřil a znásilnil. Žena se pak Bartáka bála a cítila se ponížená. Několik let odmítala o násilí mluvit. K výpovědi ji přiměly až zprávy médií o vyšetřování.

Lékaře ale její slova zpochybňoval albem s fotografiemi, na kterých je žena údajně bez modřin a je z nich patrna její spokojenost.

Další dnešní svědkyně také uvedla, že se Barták rád bavil o svých intimních zážitcích. Stavěl se prý do role „nadsamce", o kterého je velký zájem. „Říkal, že se vracíme do středověku a ženy se stávají majetkem muže," uvedla. Nakonec se s ním dostala do konfliktu, když jí nedovolil vzít si od jeho návštěvy vizitku. Ženu pak zamkl do kanceláře a odmítl pustit. Situaci musela vyřešit až policie. Pak prý ženě vyhrožoval, že ji může přejet „Číňan s náklaďákem".

Také její tvrzení Barták zpochybnil. Podle jeho slov mu sexuální služby sama nabízela, ale on je odmítl, protože chtěla moc peněz. Zmínil její kariéru pornoherečky i to, že se prý nabízí v cizině jako prostitutka. Dívka namítla, že se erotikou neživí už několik let. Advokát Bartáka ji obvinil ze lži, dívka to však označila za nesmysl.

Hlavní líčení pokračuje v následujících dnech dalšími výslechy. Barták podle žaloby zneužil 11 žen, pět z nich požaduje odškodné za celkem 13 milionů korun. Lékaři hrozí až dvanáctileté vězení. Barták od počátku odmítá, že by některé dívce ublížil. Hájí se tím, že své „intimní asistentky" měl rád a do některých se i zamiloval. Před soudem se už dříve označil za katolíka s liberálním přístupem k sexu.

Aféru spustila jedna z bývalých asistentek, kterou Barták údajně trýznil na dovolené na Filipínách. Později se přidaly s oznámeními další ženy. Kvůli násilí na mladých ženách už jednou před soudem stál. V prosinci 2007 údajně brutálně zbil svou asistentku, žena u soudu přijala odškodnění. Podle informací médií bil také svou ženu.