Soud bude znovu projednávat událost, která se odehrála týden před Štědrým dnem v roce 2014. Útočník pod vlivem alkoholu napadl v Krči mladou ženu. Nejdříve po ní chtěl 2000 korun a když řekla, že u sebe hotovost nemá, odtáhl ji do nedalekého křoví. Tam ji pak přes hodinu brutálně znásilňoval.

Dočasná nepříčetnost

Pražský městský soud čin kvalifikoval jako opilství na základě znaleckého posudku, který určil, že byl Gurgulovych dočasně nepříčetný. Posudek má však podle odvolacího senátu zásadní nedostatky, městský soud proto musel práci zadat reviznímu znalci.

Za dva podobné útoky byl Gurgulovych v únoru pravomocně odsouzen, v těchto případech čin nedokonal. V noci z 21. na 22. prosince 2014 napadl ženu v ulici Štúrova, žena však volala o pomoc. Když se na místě objevil kolemjdoucí, Gurgulovych utekl. Poslední útok se odehrál ten samý den u panelového domu v Otradovické ulici. Druhá napadená ale také křičela, což obyvatele domu přivolalo. I poté pachatel utekl.

Nepřiměřeně mírný trest

Původní šestiletý trest za všechny tři útoky byl podle předsedy senátu vrchního soudu Martina Zelenky nepřiměřeně mírný. Rozsudek městského soudu proto zrušil, za dva pokusy o znásilnění Gurgulovychovi uložil pětiletý trest a poslední vrátil k novému projednání.

Čtěte také: Agresivní muž vyvádějící v obchodě vyrukoval i na strážníky