Dopravce i hlavní město čelí v souvislosti s Opencard hned několika žalobám. Tu dnešní měl řešit obvodní soud pro Prahu 9, a týkala se 43 milionů korun. Firma Castlebar, která se vyměnila na pozici žalobce za svého právního předchůdce  eMoneyServices, je požadovala po dopravci za údajné bezdůvodné obohacení při používání systému DOS v letech 2010 až 2012. Žalobu však vzala částečně zpět kvůli promlčení. Aktuálně vymáhá 32,8 milionu korun.

Přerušení jednání 

„Chtějí dosáhnout toho, aby řízení bylo protaženo o další dva roky, což se koneckonců snaží u všech řízení," prohlásil u dnešního řízení o Praze a DPP právník firmy Castlebar Zdeněk Novák. Zástupce Prahy uvedl, že město do sporu vstoupilo loni, jednak proto že vede podobné spory a je stoprocentním vlastníkem DPP. "Rozhodně nemáme zájem to zdržovat, nechystáme si cestu na arbitráž," řekl právník dopravce Miroslav Kučerka.

Soudce už řízení přerušil a to v listopadu 2015, aby se obě strany dohodly na smíru. Mezitím do řízení vstoupila Praha, jako vedlejší účastník na straně žalovaného. Město také zpochybnilo přechod práv ke kartě k firmě Castlebar. Své námitky ovšem bude muset vysvětlit a to do 30 dnů od doručení dnešního protokolu. Castlebar požadoval, aby soud nařídil další jednání na konkrétní termín. Tomu ovšem soudce nevyhověl.Opencard pochází ještě z éry Pavla Béma. Prahu vyšla na více než 1,74 miliardy. Současné vedení magistrátu označilo projekt za předražený a ustoupilo od něj.