Za nezákonné stíhání žádal diplomat 1,5 milionu. Proti rozsudku obvodního soudu se však neodvolal. Uvedl, že byl tehdy s rozhodnutím spokojen, ministerstvo se mu totiž v průběhu řízení omluvilo. "Celou dobu z mé strany nešlo o peníze, ale o omluvu ze strany státu, kterou jsem nakonec, byť vynuceně a nepřímo, dostal," uvedl.

Jde mu o omluvu 

Jeho advokát dnes u soudu řekl, že omluva ministerstva podle něj byla nedostatečná. Upozornil, že nebyla nikde zveřejněna. Poukázal také na to, že ačkoli byl jeho klient očištěn, trestní stíhání bude s jeho jménem navždy spojováno.

"Mému klientovi jde v první řadě o férovou, veřejně dostupnou omluvu, které se mu dodnes nedostalo," dodal obhájce. Zástupce ministerstva spravedlnosti oponoval tím, že omluva byla poskytnuta standardní cestou, podle vnitřních předpisů ministerstva.

V úřadě Jana Fischera 

Kromě odškodného přiznal soud Chmielovi i náklady za obhajobu, místo původních 3000 ale dostane podle dnešního rozsudku zhruba polovinu. Musí se také podílet na nákladech řízení civilního sporu.
Chmiel byl ministrem pro evropské záležitosti v úřednické vládě Jana Fischera. V červnu 2012 byl obviněn ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a porušování povinnosti při správě cizího majetku.

Soud Chmiela zprostil obžaloby 

Podle obvinění se jako velvyslanec v Austrálii u jednoho projektu vyhnul výběrovému řízení a u tří předem vybraných firem nechal vypracovat studie, které nesouvisely se zadáním schváleného projektu.
V září 2013 Obvodní soud pro Prahu 1 Chmiela zprostil obžaloby. Rozsudek nabyl právní moci 26. října stejného roku.