Nakonec ho nezranil, ale putoval do psychiatrické léčebny – a tři dny po propuštění pak 28. června ošklivě pořezal na ruce bezdomovce spícího v parku před hlavním nádražím. Muže s přeťatou tepnou pomohla zachránit rychlá pomoc hlídky městské policie, přilákaná křikem zraněného. Jiná hlídka strážníků pak opodál zadržela útočníka.

Obžalovaný se navíc netajil tím, že chtěl, aby si vyhlédnuté oběti (s nimiž neměl žádný osobní konflikt, ale provokovaly ho stylem života) umírání „užily" a před smrtí hodně trpěly. Pokud něčeho litoval, pak toto, že nebyl úspěšný a napadení muži nezemřeli. Podle jeho pojetí si lidé, kteří v něm budí odpor, žít nezaslouží. Na tomto stanovisku ostatně setrvává dodnes.

„Skutků zatím nemám důvod litovat, ale chci se změnit," šokoval svým vyjádřením v jednací síni. Prohlásil také, že v extrémních postojích našel to, co jinde marně hledal: jistoty a pevné zakotvení; našel sebe sama. „Tyhle ideologie mi daly něco, co jsem hledal – nový systém a novou rodinu," šokoval opětovně muž, který je podle znaleckého posudku těžko napravitelný – netrpí nicméně žádnou duševní chorobou ani poruchou a dosah svého jednání si plně uvědomuje. Však se ho také umístění na bohnickou psychiatrii nemile dotklo!

V útocích by chtěl pokračovat

Mokrý, který se u městského soudu netajil ani tím, že by v útocích chtěl pokračovat, byl odsouzen za dva pokusy o vraždu – před prvoinstančním senátem městského soudu nicméně v březnu obžalovaný naznačoval, že policie neví (či spíš nechce vědět), že to nebyly jeho jediné skutky podobného charakteru.

Velmi nelichotivě se student matematiko-fyzikální fakulty v minulosti vyjadřoval i o dalších skupinách osob, které si v jeho očích zaslouží podobný osud, protože nezapadají do šablony nápadně se podobající obrazu vzorného árijce podle nacistické ideologie – včetně jeho spolužaček, které stejně jako on bydlely na koleji.

K nacistickým myšlenkám se také odsouzený hlásí – netajil se tím, že obdivuje Hitlera a souhlasí s přístupem jeho soukmenovců k „židovské otázce" či „romské otázce".

Jednostranně nadaný mladík, který nemá kamarády a přízeň známých si kupoval, přičemž se zadlužil, svých činů nelitoval. Odvoláním se ohrazoval především oproti zákazu pobytu v hlavním městě. S Prahou hodlal spojovat svoji budoucnost – prý proto, že v Ostravě, odkud pochází, bude jen těžko shánět práci odpovídající jeho schopnostem.

Čtěte také: Je mi líto, že přežili, řekl muž obžalovaný z vraždění bezdomovců