Incident se stal večer 20. března 2017 v osadě v Hlubokém. Chadima, který byl pod vlivem alkoholu, dorazil k chatce manželčina nového partnera s kanystrem benzinu, s krabičkou zápalek a s nožem a dlátem v kapse. Se ženou se dostal do konfliktu u vchodu, kde se ji hořlavinou pokusil polít. Exmanželce se podařilo zavřít mu před nosem, a proto Chadima zapálil alespoň dveře.

Když si žena všimla ohně, zavolala svého přítele, který byl v jiné místnosti. Ten chtěl vylézt oknem, pod ním už ale čekal Chadima a se slovy "já vás zapálím" muže také zkusil polít benzinem. Ani to se mu však nepovedlo. Podpálil tedy okno, čímž dvojici znemožnil dostat se z hořící stavby. Následně Chadima přešel k vedlejší chatce, která patřila jeho bývalé ženě, a tu také zapálil. Nový ženin partner ho pak venku povalil na zem, kde ho držel až do příjezdu policie.

Rozdílné výpovědi

Chadima se nejprve přiznal, že už od rozvodu chtěl zabít nejprve manželku, a poté i sebe. V hlavním líčení však změnil výpověď a tvrdil, že ženu plánoval jen postrašit. Benzin si prý koupil do motorové pily kvůli kácení stromů a nůž a dláto si s sebou nevzal kvůli vraždě, ale aby exmanželce propíchal pneumatiky u auta. "Nechtěl jsem to udělat. Nešel jsem tam s úmyslem zabíjet, chtěl jsem je jenom trochu poškodit," řekl dnes odvolacímu senátu.

Předseda senátu Martin Zelenka však podotkl, že Chadimova současná obhajoba jde zcela proti jeho původní výpovědi z vazebního zasedání. "Tehdy jednoznačně uváděl, že chtěl udělat to, zač je stíhán, a že mu nějak přeskočilo v hlavě," připomněl.

Podle rozsudku musí Chadima zaplatit pojišťovně a zasahujícím hasičům celkem 320 tisíc korun. Žádost napadené dvojice o Chadimovo přísnější potrestání vrchní soud zamítl jako odvolání podané neoprávněnými osobami. Vyšší trest by totiž pro obžalovaného mohl požadovat pouze státní zástupce, který to v Chadimově případě neučinil.