Obžalovanému hrozilo 15 až 20 let odnětí svobody nebo i vyšší, výjimečný trest, který soudu dávala ke zvážení státní zástupkyně. Svou sousedku Meindl napadl v listopadu 2017 v domě v pražských Holešovicích, kam se drobná dívka přistěhovala o měsíc dříve.

Když podnapilému mladíkovi, kterého znala od vidění, otevřela dveře, přiložil jí podle obžaloby nůž na krk a donutil ji, aby s ním odešla do jeho bytu. Tam jí nejdřív řekl, že ji chce „jenom znásilnit“, což udělal. Když se mu pak dívka pokusila utéct, chytil ji a údajně jí začal vyhrožovat smrtí. Znovu ji znásilnil, a když křičela bolestí, bil ji pěstmi do obličeje a břicha. Navíc ji škrtil a v intimních partiích ji pořezal nožem.

Ostatní nájemníci, kteří z bytu slyšeli naříkání, potom zavolali policii. Hlídka musela vykopnout dveře, protože Meindl odmítl otevřít. Napadání trvalo několik hodin. Meindl prošel výchovným ústavem a v minulosti byl ve vězení za ublížení na zdraví.

Soudní znalec uvedl, že možnost mladíkovy nápravy je podstatně snížená a že ho zároveň nelze poslat do ústavního ochranného léčení. Netrpí totiž duševní chorobou, sexuální deviací ani závislostí. Motiv činu není zcela jasný. Muž totiž tvrdí, že si na útok nepamatuje, a k věci odmítl vypovídat. Vedle náhrady nemajetkové újmy pro napadenou dívku má Meindl zaplatit dalších 193 tisíc korun zdravotní pojišťovně a 50 tisíc ministerstvu spravedlnosti, které oběti poskytlo peněžitou pomoc.