Mluvčí doplnil, že soud vzal mladíka do vazby, a to z důvodu, že by mohl kvůli hrozbě vysokého trestu uprchnout, a také kvůli tomu, že by mohl pokračovat v trestné činnosti, pro kterou je stíhán.

Pachatel zaútočil mačetou na učitele ve čtvrtek před polednem ve čtvrtém patře budovy školy v jeho kabinetu. Pedagog přes snahu přivolaných záchranářů zraněním na místě podlehl. Útočník z místa utekl. Mladíka, kterého policie z útoku podezírá, následně kriminalisté zatkli v Dolních Břežanech v okrese Praha-západ. Předpokládaným motivem činu byl podle vyšetřovatelů spor mezi ním a pedagogem.

Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala v pátek avizoval, že informace o obvinění mladíka poskytne zřejmě během víkendu. "S ohledem na poměrně krátkou dobu od zahájení trestního řízení, též s ohledem na neveřejnost přípravného řízení, kdy není skutečně možné popisovat úkony orgánů činných v trestním řízení doslova v přímém přenosu, též s ohledem na šetření práv dotčených osob nebudeme k věci v současné chvíli poskytovat žádné bližší informace," uvedl také Cimbala.

Ředitel školy Karel Dvořák na stránkách učiliště uvedl, že s žákem nikdy nebyly problémy a ze strany školy nebyly porušeny žádné bezpečnostní předpisy.

Předseda Pedagogické komory Radek Sárközi dnes upozornil, že ředitel Dvořák loni od ministra školství Roberta Plagy (za ANO) převzal medaili za dlouhodobou vynikající pedagogickou činnost. Česká školní inspekce v poslední inspekční zprávě z dubna 2020 po kontrole označila za slabou stránku učiliště mimo jiné nesystematické a nedůsledné řízení činnosti výchovného poradce a školního metodika prevence ve vztahu k žákům ohroženým školní neúspěšností a absenci strategie předcházení školní neúspěšnosti.