Soud poslal do vazby dva bratry. Podle státního zástupce Jana Lelka pokud by byli vyšetřováni na svobodě, hrozí riziko útěku. U jednoho z nich navíc existuje možnost, že by se něčeho podobného mohl opět dopustit. Muži prý svého činu litují a stydí se za něj. Jsou ochotni číšníkovi léčbu finančně kompenzovat.

Jejich tři přátelé dopadli o poznání lépe. „Soud uznal tři Nizozemce vinnými z přečinu výtržnictví. Byl jim uložen podmíněný trest osm měsíců a na pět let byli vyhoštěni ze země. Rozhodnutí soudu je pravomocné,“ řekla médiím Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková.

Někteří z mužů měli dokonce v Íránu pracovat jako policisté. Z jejich sociálních profilů, na které již v úterý upozornila nizozemská média, vyplývá, že určití z nich mají marockou národnost. Příkladem je jeden muž ze skupiny, který jako místo pobytu i původu udává město Marrákeš, což je město ve vnitrozemí Maroka. Podle dostupných informací jsou všichni útočníci zdatní sportovci, kteří se aktivně věnují posilování a někteří z nich i boxu.

Incident se stal před restaurací v pražské Vladislavově ulici,  kde muži napadli číšníka po tom, co je upozornil na zákaz konzumace vlastního alkoholu. Číšník skončil v nemocnici, kde podstoupil operaci hlavy. Muži byli zadrženi až v pondělí odpoledne na Letišti Václava Havla.

Policie pět útočníků v úterý odpoledne obvinila. Dva z trestného činu těžkého ublížení na zdraví, pro které požaduje žalobce vazbu, a tři z výtržnictví. U posledních dvou ze skupiny sedmi mužů bylo vyhodnoceno, že se do konfliktu nezapojili, naopak se snažili ho spíše uklidnit, a byli proto propuštěni na svobodu.