Obžaloba tvrdí, že žena přišla do bytu svého bývalého přítele loni 17. května okolo třetí hodiny ráno. V bytě kromě něj žila i jeho matka s přítelem a mladší bratr. Obžalovaná chtěla podle žalobců řešit jejich vzájemný vztah, který muž o několik dní dříve ukončil. Když se dostala do bytu, odešla s mužem do pokoje a snažila se ho přesvědčit, aby se k ní vrátil.

Muž ale trval na tom, že se k ženě vrátit nechce. Obžalovaná proto předstírala, že chce otevřít okno, stoupla si na postel a vytáhla z kabelky nůž s 30 centimetrů dlouhou čepelí, který si předtím připravila. Nejprve zaútočila muži na hlavu, kde mu způsobila řeznou ránu.

"Poté, co poškozený zjistil, že má v ruce nůž a začal se aktivně bránit a volat o pomoc, s útokem nepřestala a se slovy 'chcípni' se ho opakovaně snažila dále bodat střední intenzitou," uvedli státní zástupci. Díky tomu, že se muž bránil, byl zraněný především na rukou a nohou. V dalším útoku ženě zabránil jeden z obyvatelů bytu, který ji od expřítele odtáhl. Zraněný pak z pokoje utekl.

Muzeum policie - Otýlie Vranská.
Vrahem rozčtvrcené Vranské byl nejspíš voják, který nechtěl přijít o kariéru

Žena se za bývalým přítelem podle obžaloby ale chtěla i dál dostat. "Když obviněná zjistila, že z pokoje do chodby bytu k poškozenému neprojde, pokusila se dostat z okna bytu ven na ulici, v čemž se jí snažili zabránit, avšak toto se nepodařilo a obviněná vypadla z okna bytu ven na ulici, kde se však okamžitě zvedla a chtěla se dostat zpět do domu, v čemž jí zabránil mladší bratr poškozeného," popisuje obžaloba.

Obžaloba ženu viní z pokusu o vraždu s rozmyslem, za kterou mohou soudy uložit od 12 do 20 let vězení. Podle žalobců si musela být vědoma toho, že může poškozenému způsobit smrtelná zranění. Na soudní jednání čeká ve vazbě.