"Muž jednání před odvolacím soudem litoval," odůvodnila verdikt předsedkyně senátu Hana Chaloupková. Pasteliak dříve uváděl, že pes není jeho, a vinu odmítal. Ve středu novinářům řekl, že se rodině chlapce omluvil. Odvolací jednání bylo s ohledem na věk zraněného dítěte neveřejné.

Verdikt, který uznal muže vinným z nedbalostního těžkého ublížení na zdraví, je pravomocný. Pasteliak musí také uhradit zraněnému chlapci 508 000 korun, dalších 317 000 korun musí vyplatit zdravotní pojišťovně.

Pasteliak venčil psa Thora, kterého vlastní jeho známá, loni 1. dubna u horního stanoviště petřínské lanovky. Matka napadeného hocha u soudu vypověděla, že její čtyřletý syn si zvířete nevšímal a hrál si na zemi s listím. Kříženec plemen pitbulteriér a american bully se však dítěti znenadání zakousl do boku. Pokousal ho i na hlavě, částečně ho skalpoval.

Záchranáře přivolali kolemjdoucí. Osmapadesátiletý muž utekl i se psem a policii se přihlásil až po zveřejnění kamerových záznamů z místa incidentu. Soudkyně uvedla, že dítě bylo v přímém ohrožení života a že ho zachránil urgentní chirurgický zákrok. Podle jeho matky mu zůstalo 16 jizev.