Kotrč u protikorupční policie vyšetřoval kauzu, v níž byli bývalí šéfové ŘSD obviněni z přijímání úplatků při pronájmu dálničních odpočívadel. Podle obžaloby Kotrč obhájcům mužů záměrně zpřístupnil protokol, ze kterého vyplývala totožnost klíčové svědkyně.

Rozsudek zrušil Nejvyšší soud 

Vyšetřovatel byl následně z případu odvolán a Generální inspekce bezpečnostních sborů ho obvinila z ohrožení utajované informace. Krátce poté Kotrč poskytl rozhovor serveru lidovky.cz, kterým se podle obžaloby snažil ovlivnit výsledek svého trestního stíhání i průběh kauzy ŘSD ve prospěch obviněných.
Hrnčířová loni v prosinci rozhodla, že by se případem měla zabývat NCOZ. Kotrč se totiž v průběhu trestního řízení stal znovu příslušníkem policie, a proto podle ní bylo možné věc předat k dořešení řediteli centrály. Ještě dříve Kotrče zprostila obžaloby, rozsudek ale zrušil Nejvyšší soud v Brně.

Kotrč se přestupku nedopustil 


Podle rozhodnutí vrchního soudu, který vyhověl stížnosti státního zástupce, však prosincové usnesení vykazovalo podstatné vady. "Vrchní soud rozhodl, že stížnost státního zástupce byla v tomto případě důvodná," řekla mluvčí městského soudu Markéta Puci. Prvostupňový soud se musí podle mluvčí například znovu zabývat otázkou, jestli Kotrč informaci vyzradil úmyslně.
Stížnostní soud také upozornil, že pokud by městský soud dospěl k závěru, že se Kotrč přestupku dopustil, je příslušným orgánem pro jeho projednání Národní bezpečnostní úřad, případně Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Kotrč vinu odmítá 

Kotrč vinu odmítá, kauzu dříve u soudu označil za vykonstruovanou. Tvrdí, že se stal nepohodlným poté, co upozorňoval na chyby protikorupční policie a vrchního státního zastupitelství. Vyšetřování podle něj bylo nekoncepční a v trestním spisu byl chaos.
Obviněn byl prý poté, co upozornil inspekci na své zjištění, že klíčovou svědkyni jeho kolegové k výpovědi nezákonně donutili. Totožnost svědkyně prý navíc policie prozradila už v roce 2011, před jeho příchodem k útvaru. O ženě následně psal server E15.cz a časopis Týden.