Kramarič podle státního zástupce 26. května 2009 v Krejčířově domě v jihoafrickém Johannesburgu, kam kontroverzní podnikatel uprchl, muže přesvědčoval, aby o dva dny později nepřišel vypovídat jako svědek k soudu v případu Starky, popřípadě aby lhal. Když mu Krejčíř řekl, že musí u soudu uvést pravdu, právník prý reagoval tak, že „pokud označí jeho klienta Jaroslava Starku jako pachatele trestného činu, tak jeho rodina nebude v bezpečí".

Kramarič podle obžaloby také žádal, aby Krejčíř podepsal prohlášení o tom, že neexistují žádné směnečné závazky z března 2003. „Když Krejčíř toto odmítl a uvedl, že někdo jeho podpis na předmětném dokumentu zfalšoval, tak na to JUDr. Kramarič řekl, že pokud prohlášení nepodepíše, tak uvidí, co se stane jeho rodině," popsal skutek státní zástupce v obžalobě.

„Městský soud se ztotožňuje s argumentací soudu prvního stupně v tom smyslu, že nebyly získány takové důkazy, na základě kterých by bylo možno rozhodnout o vině obžalovaného zcela jednoznačně a nezpochybnitelně," prohlásil předseda odvolacího senátu Pavel Benda.

Podle něho totiž Krejčířovo tvrzení o údajném vydírání ze strany Kramariče není procesně použitelné. „Nejedná se o výpověď, ale o vyjádření tlumočené advokátem," uvedl soudce. Doplnil, že Krejčířnavíc výpověď učinil v rámci jiného trestního řízení. „Soud nemážádný konkrétní usvědčující důkaz," uzavřel Benda.

Advokát již dříve obvinění odmítl. Uvedl, že do Jihoafrické republiky vycestoval spolu s dalšími právníky, kteří se měli Krejčířova výslechu účastnit. Důvodem cesty prý bylo i vrácení pěti milionů, které Starka uprchlému podnikateli dlužil.