V případu figuruje právě muž za volantem auta německé značky, který se nejprve na pomezí Ortenova náměstí a Osadní ulice dral před hasiče vracející od zásahu na základnu. „Předjížděl v křižovatce, protisměrným odbočovacím pruhem – a ještě k tomu přes plnou čáru,“ připomněl Hulan. Dodávka, která v protisměru vyjela z vedlejší ulice, musela úplně zastavit.

Počínání řidiče zachytila kamera

Šofér hasičského auta dotyčného upozornil troubením, že takhle se nejezdí – muž za volantem menšího vozu ale zjevně neprojevil ani náznak pokání. „Nejprve gestikuloval z okénka a pak zpomalil natolik, že oba vozy téměř zastavily. Pomalou jízdou pak pokračoval až do ulice U Průhonu. Tam svůj manévr zopakoval,“ uvedl Hulan.

Vybrždění hasičů. | Video: Policie ČR
Vybrždění hasičů. | Video: Policie ČR

S tím, že záběry kamery v hasičském autě jasně zachytily, co řidič osobáku udělal: najel doprostřed obousměrné komunikace tak, aby ho hasiči nemohli objet, a dupl na brzdu. Takhle „na fleku“ ovšem kolos jedoucí za ním zastavit nemůže – a hasič řídící cisternový vůz měl doslova plné ruce i nohy práce, aby zabránil střetu.

Účet za riskantní jízdu, při níž podle Hulanových slov ohrožoval jak předjížděné, tak protijedoucí vozidlo, má řidiči osobního auta vystavit správní řízení. Hrozí mu pokuta do výše deseti tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel v rozpětí od šesti měsíců do jednoho roku.