Byt ve čtvrtém patře vinohradského domu totiž museli otevřít násilím, protože po mnoha opakovaných pokusech jim nikdo neotvíral. Znepokojení rodiče tedy raději zavolali na pomoc hasiče. Ti, aby se do bytu dostali, museli rozbít okno situované do dvora.

Po otevření bytu bylo k vidění jediné – těla manželů bez známek života, kaluž krve na podlaze a střelná zbraň. To vše už pak byla práce pro kriminalisty.

„Případ zatím šetříme i jako podezření z násilné smrti. Buď jako vraždu nebo sebevraždu zároveň,“ řekl Deníku jeden z přítomných kriminalistů.

V bytě prý bylo ticho

Bezdětní manželé v bytě bydleli teprve týden.

„Bylo v něm pořád ticho, žádné hádky nebo hluk jsme nezaregistrovali. Bydlím hned naproti toho bytu a jak jsem již řekla policistům, můj pes se dva dny choval velmi podivně. Jindy je živý, těší se na procházky, a právě minulé dva dny jsem ho takřka nemohla dostat z našeho bytu. Moje Jůlinka se prostě bála projít kolem dveří, za nimiž se odehrála tahle strašná tragédie. Určitě vycítila smrt člověka,“ řekla paní Alena, jedna z obyvatelek domu.

„Příčinu a dobu smrti určí až soudní pitva,“ řekl našemu listu přivolaný lékař.

Podle neoficiálních zdrojů měl mrtvý muž údajně záznam v trestním rejstříku.

Jestli kriminalisté tento případ vyhodnotí jako vraždu, pak se jich na území metropole letos stalo už třicet, 26 jich policisté již objasnili.