Zatímco "dopraváci" řešili, zda se mohl stát obětí dopravní nehody, oba lékaři ohledáním zemřelého nezjistili v danou chvíli nic, co by nasvědčovalo jakémukoli cizímu zavinění. V takovýchto případech však bývá vždy nařízena soudní pitva ke zjištění skutečných příčin úmrtí.

Už její výsledky naznačovaly, že by se na smrti jednašedesátiletého muže mohl někdo podílet, nicméně zcela jednoznačný závěr to také nebyl. I z tohoto důvodu si převzali prošetřování případu do své kompetence kriminalisté prvního oddělení krajského ředitelství, tedy takzvané mordparty.

Po celé řadě různých úkonů se jim krom jiného podařilo na oděvu zemřelého najít okem téměř nezjistitelné stopy násilí. Tato zjištění pak vedla k pátrání v širokém teritoriu čítajícím několik čtverečních kilometrů.

Seznámení na letišti

"Výsledky dovedly kriminalisty až na letiště Václava Havla. Tam se totiž podle zjištění detektivů poškozený potkal a seznámil s partou čtyř lidí. S těmi pak odjel právě na Zličín, kde chtěli společně zakoupit alkohol a pokračovat v ´mejdanu´," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Podle něj ale po příjezdu na Zličín došlo mezi poškozeným a jedním z mladíků k rozepři, která vyústila ve fyzické napadení jednašedesátiletého muže. Ten po potyčce zůstal ležet v bezvědomí na zemi, kde byl posléze nalezen mrtev. Při šarvátce totiž utrpěl vnitřní zranění hlavy, kterým následně podlehl.

"Přibližně po pěti dnech od nálezu zemřelého se kriminalistům podařilo vypátrat a zadržet dva muže ve věku dvacet jedna a dvacet osm let, kteří jsou v tuto chvíli obviněni z trestných činů těžké ublížení na zdraví s následkem smrti, ublížení na zdraví, krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tyto delikty jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šestnáct let," doplnil Hulan.

Z majetkových deliktů jsou muži obviněni proto, že oběť činu ve chvíli, kdy už byla v bezvědomí, ještě okradli o peněženku, doklady a další osobní věci.

Mladší z mužů je s ohledem na svou pestrou trestní minulost násilného charakteru stíhán vazebně, starší na svobodě.