„Obsluha na obranu vytáhla také nůž. Lupičku to ale neodradilo a vlezla za pult, kde sebrala dvě krabičky cigaret. Prodavačka proto vzala první věc, kterou měla při ruce, což byla dětská hračka v podobě policejní plácačky – a tou ji definitivně zahnala,“ přiblížil Daněk průběh incidentu. Ten se nakonec obešel bez zranění a s hmotnou škodou vyčíslenou na necelé dvě stovky.

Pátrání po podezřelé ženě pokračuje 

Ještě to ale nebyl konec. Za prchající pachatelkou se prodavačka pustila a chvíli ji pronásledovala. Přidal se k ní i náhodný kolemjdoucí. Podezřelou sice dostihl, ale nezadržel ji – a ta z místa odešla. „Při útěku se žena navíc svlékala a odhazovala oblečení, ve kterém loupila. Pod tím měla další oblečení; pravděpodobně chtěla ztížit své dopadení,“ připomněl Daněk další souvislost.
Pátrání po podezřelé pokračuje. Policisté v pátek zveřejnili kamerové záběry i kreslený portrét a žádají veřejnost o pomoc. „Jestliže ženu poznáváte, kontaktuje linku 158,“ vybízí Daněk. Hledá se žena silnější postavy hruškovitého tvaru vysoká asi 170 cm, jíž může být kolem 20 let. Nápadná je šmajdavou chůzí. Její popis připomíná černé rovné řídké vlasy pod lopatky s rovnou ofinou, tmavé oči (pod kterými měla dotyčná kruhy) a malý špičatý rovný nos. Česky hovořící žena prý budila dojem, že je pod vlivem drog.

Identikit podezřelé ženy