Totožnost mrtvoly s obličejem zřízeným k nepoznání zjistili vyšetřovatelé ještě v pátek. A třebaže se pitva, která by měla přinést bližší informace o okolnostech hudebníkovy smrti, uskuteční až v pondělí nebo v úterý, možná již v sobotu večer budou znát kriminalisté středočeské mordparty pachatele i motiv činu. Zadrželi totiž trojici podezřelých a od rána je vyslýchají. Pokud jejich výpovědi vnesou do případu jasno, již během odpoledne zřejmě padnou obvinění.

Podle posledních informací byli z vraždy obiněni dva mladíci, osmnáctiletý a dvacetiletý. Byl podán návrh na jejich vzetí do vazby. Hrozí jim trest ve výši dvanácti až patnáct let, popřípadě trest výjimečný.

Zprávu o tom, že nedaleko Kamenice byl ubit pětačtyřicetiletý Sahula, přinesl sobotní deník Blesk. A tato informace vzbudila v obci (kde starousedlíci pohlížejí na nové příchozí a na bohatší lidi obecně s určitým despektem) velkou pozornost. „Nečekali jsme to, že to bude někdo známý. Když se povídalo, že ta mrtvola byla skoro rozdupaná, s kamarády jsme si říkali, že si tu spíš náhodně vyřizovali účty Rusáci, kterým nevyšel nějaký kšeft,“ řekl Deníku mladík z Kamenice, který se představil jako Martin. „A on to byl "úchyl Průša"! Možná se na některé z chat zvrhla májová pitka; tam se prý občas dějou věci,“ pokrčil mnohoznačně rameny.

O deviantním Průšovi přitom nehovořil náhodou. Tuhle postavu Sahula nezapomenutelně ztvárnil ve videoklipu k písni skupiny Hagen Baden. Jeho působení je však především spjato s kapelou Tři Sestry, jíž pomohl k úspěchu počátkem devadesátých let. Založil si také vlastní skupinu Synové výčepu, z jejíž produkce vstoupila do širšího povědomí píseň Lambáda; nadále ale spolupracoval také se Třemi Sestrami i na vlastních projektech jejich frontmana Lou Fanánka Hagena. S partami muzikantů vedl bouřlivý život, který lze ohleduplně popsat slovy: název Synové výčepu nebyl prázdným symbolem. Střídavě se ale také skrýval před policisty, kteří ho hledali kvůli neplacení alimentů.

Někdejší bouřlivák, který se vedle muziky věnoval také fotografování, grafice a webdesignu, ale vypadal, že se v poslední době poněkud zklidnil. A měl spoustu tvůrčích plánů. „Budete překvapeni, jak mi to hraje – v kriminále jsem poslední dva měsíce nedělal nic jiného, než chodil do posilovny a cvičil na kytaru…,“ napsal na svých webových stránkách www.sahula.cz dva týdny před svou předčasnou a brutální smrtí.

„Udělal jsem během svého nuceného pobytu celou novou desku a titulní skladba je totální bomba – skladba se jmenuje Nouzovej východ… Jak dám do pořádku práci, hned se chci pustit do natáčení. Ještě si dělám po tomto zážitku pořádek v hlavě, ale asi to bude v poho…“ Na webu také zveřejnil své motto: „Člověk musí bejt nespokojenej, jinak zakrní. Nebo zachrní…“ Už ho nenaplní.