Muž, který je nyní ve vazbě, se podle jeho slov vydával buď za bývalého prvoligového fotbalistu, nebo za pokerového bráče. Případně vystupoval jako manažer slavných fotbalistů nebo špičkových hráčů karet.

Muž se vychloubal 

„Dalšími legendami bylo, že je majitelem zahraničních fotbalových klubů či barů ve známých přímořských destinacích. Svá tvrzení podporoval fotografiemi se slavnými osobnostmi z fotbalového prostředí – například s Ronaldem," uvedl Hulan.

Podle zjištění kriminalistů přitom nešlo o plané vychloubání, nýbrž o snahu dostat se k penězům. O úspěšnou snahu! Muž, který působil dojmem velice movitého člověka (a nebylo výjimkou, že ho na jednání doprovázel bodyguard) prý nabízel manažerské služby nebo sliboval pomoc začínajícím pokerovým hráčům při nastartování kariéry. Hovořil také o snadných výdělcích prostřednictvím sázek na fotbalová utkání v rámci celé Evropy.

Poškozených mohlo být víc

Tím, kdo přišel k penězům, byl ovšem on. V případech, o kterých zatím vědí, policejní detektivové při sčítání škod dospěli k sumě blížící se 3,9 milionu korun. Právě vzhledem k této částce může v případě odsouzení být ve hře až osmiletý trest.

Kriminalisté nicméně předpokládají, že ještě neznají konečná čísla. Jsou přesvědčeni, že poškozených bylo víc. Vyzývají proto všechny, kteří se také stali obětí a věc dosud neoznámili, aby se přihlásili nyní. Mohou využít linku 158 – nebo se ozvat prostřednictvím e-mailové adresy lenka.rablova@pcr.cz.

Čtěte také: Notebook zmizel majiteli přímo za zády