„Slezte z toho dolů. Slezte z toho vozidla,“ vyzývá na videu pořízeném při zásahu jeden ze strážníků pachatele přestupku, který stál na plošině vozidla odtahové služby. „Já vím říkám: Jménem zákona, slezte z toho dolů!“

Irena Seifertová, mluvčí pražské městské policie, informovala o případu s tím, že mladík přijel na „samovyvažovacím vozítku“, které opřel o odtahové vozidlo, vyskočil nahoru, rychle sedl do vozidla a uzavřel se v něm.

Hydraulický kříž mohl muže zabít

„Nad vozidlem byl zavěšen na hydraulickém rameni kříž určený k upevnění vozidla a případný jeho pohyb či pád by mohl dotyčného ohrozit na životě,“ upozornila mluvčí Seifertová.

Podle strážníků se dvaadvacetiletý muž dlouhodobě snaží poškozovat jejich práci, nyní se choval arogantně, na výzvy městských policistů nereagoval. Ve chvíli, kdy pootevřel boční okénko auta a začal smlouvat, strážník se rozhodl jít do akce.

Půjdeme najít toho psa?

„Druhý člen hlídky pak otevřel dveře. Za pomoci hmatů a chvatů hlídka mladíka dostala na plošinu odtahového vozidla. Po celou dobu arogantní muž strážníky vulgárně urážel a snažil se všemožně zabránit odtahu svého vozidla, což se mu nakonec nepovedlo,“ uvedla mluvčí Seifertová.

Mladík na videu tvrdí, že před incidentem volal městskou policii kvůli ztrátě psa a mezitím mu strážníci naložili auto na „odtahovku“. Když nakonec seskočí, tak se ptá: „Půjdem hledat toho psa?“ Událost si točí na mobilní telefon.

Seifertová každopádně uvedla, že přestupky neuposlechnutí výzvy úřední osoby, znevážení úřední osoby při výkonu její pravomoci a nerespektování dopravního značení se bude zabývat příslušný správní orgán. Samotný přestupce na závěr sledující odtahovaný vůz prohlásil: „Bude z toho dobrý video.“