Napadený muž přijel na zápas Dortmundu se Slavií se svým synem. V sektoru hostů měl na sobě šálu, která byla napůl v červeno-bílých barvách pražského celku, napůl v modro-bílých barvách ostravského Baníku. Šála se dala koupit po posledním finále domácího poháru mezi oběma týmy.

"Právě tato půlená šála se nelíbila útočníkovi, a proto se ji chtěl zmocnit. Při incidentu došlo i k velmi hrubému násilí. Útočník držel muže kolem krku 'v kravatě', a poté ho i několikrát surově udeřil pěstí do hlavy. Situace byla o to horší, že napadený muž přijel na zápas se svým synem, který musel celému incidentu přihlížet," uvedla mluvčí pražské policie Hana Křížová.

Policisté nyní napadeného fanouška hledají, protože je důležitou osobou v trestním řízení. Je vyšší a robustnější postavy, měl vousy, na sobě černou bundu, černou čepici a na krku výše uvedenou šálu. Kriminalisté zjistili, že muž pochází zřejmě z Moravskoslezského kraje. S sebou měl syna, který byl oblečen do slávistického dresu s číslem 8, a na krku měl stejně jako jeho otec půlenou šálu.

Kriminalisté prosí veřejnost o jakékoliv informace také k osobě útočníka. Na záběrech má na sobě zelenou delší bundu, takzvanou parku s kapucí, na které je kožich. "Tomuto muži hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin loupež až desetiletý pobyt za mřížemi," dodala mluvčí.

Lidé, kteří by napadeného či útočníka na kamerových záznamech poznali, nebo sami byli účastníky tohoto incidentu, se mají obrátit na linku 158.