"Od konce července pátrají pražští kriminalisté po dvou mladících, kteří si domluvili přes sociální síť nákup značkových skateboardových mikin. Avšak místo zaplacení vytáhli na prodávajícího krátkou střelnou zbraň," informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Prodejce se s dvěma mladíky setkal ve Vlachově ulici v pražských Stodůlkách, kde mělo dojít k obchodu. Po prohlédnutí nabízeného zboží si jeden z mladíků pět těchto mikin schoval do batohu a druhý vytáhl zbraň, natáhl závěr a namířil ji proti prodejci. Poté z místa utekli i s ukradeným zbožím v hodnotě bezmála dvacet tisíc korun.

Kriminalisté v průběhu šetření zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelá dvojice velmi dobře zachycena. Jedná se o dva mladé muže ve věku do dvaceti let.

Narkoman na Florenci poničil sanitku.
Špatně parkujete, napadl narkoman záchranáře při zásahu. Poničil jim sanitku

První z podezřelých byl v době skutku oblečen do šedivého trička, krátkých černých šortek, na nohách měl červeno-bílé tenisky značky Nike a na zádech černý batoh. Na hlavě má hnědé kudrnaté vlasy, které jsou vystříhané až do výšky několika centimetrů nad uši.

Druhý měl na sobě pruhované černo-bílé tričko, černé sportovní kraťasy, šedo-bílé tenisky se zelenou podrážkou a na zádech fialový batoh s velkým bílým motivem listu marihuany. Vlasy má černé a také vystříhané až do výšky několika centimetrů nad uši.

Zloději ukradli v pražské Zbraslavi kola v hodnotě sto tisíc korun.
VIDEO: Zámky zlodějům nepřekážely. Odjeli na kolech za sto tisíc korun

"Pokud mladíky na kamerovém záznamu poznáváte, nebo máte jakoukoliv informaci o jejich pohybu, kontaktujte prosím linku 158, nebo se obraťte na kteroukoliv služebnu policie," požádal Hrdina veřejnost o spolupráci.