„Z papouška se vyklubal holub nabarvený na modro. Skončil v útulku pražských strážníků v Dolních Měcholupech,“ informovala v tiskovém přehledu mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Poslední okamžiky roku 2018 byly pro městskou policii - pokud bychom nepočítali novoroční oslavy - ve znamení pomoci zvířatům.

Při kontrole Karlína se podařilo strážníkům ve spolupráci s odchytovou službou zachránit ještě dvě fenky. Na Rohanském nábřeží muž nalezl psa zasypaného v odpadní rouře kameny a sutí. „Fenka naštěstí nebyla zraněna. Byla posléze převezena do trojského útulku. S ohledem na možné spáchání trestného činu byla o případu taktéž informována Policie ČR,“ prozradila mluvčí Seifertová.

Další obyvatelkou útulku městské policie čekající na nový domov je šestiměsíční fenka, která byla uvázaná k zábradlí v ulici Na Hrázi na území Prahy 8. „Na cestu ji majitel vybavil špinavou dekou, miskami a suchým krmením. Nyní má za sebou odčervení, odblešení a vakcinaci a je v karanténě,“ uvedla Seifertová. V tomto případě možná někdo velmi necitlivě zacházel s nechtěným vánočním dárkem.