„Vyšetřování již bylo skončeno a na obviněného byla dne 16. března 2018 podána obžaloba. Další postup tedy již je v kompetenci Obvodního soudu pro Prahu 2,“ uvedl šéf obvodních zástupců pro Prahu 2 Tomáš Svoboda. To navíc nemusí být jediný řidičův problém. „Obviněný se nedostavil na schůzku s probačním úředníkem a my jsme informovali orgány činné v trestním řízení,“ upozornila mluvčí Probační a mediační služby Kristýna Labohá.

Nehoda. Ilustrační foto.
Řidič, který na Nový rok v centru Prahy srazil mladou cizinku, je obviněn

To potvrdil i státní zástupce. „Probační a mediační služba nám nahlásila, že dne 28. února se obviněný nedostavil k plánované schůzce. Proto státní zástupce tuto informaci ihned předal Obvodnímu soudu pro Prahu 2 s podezřením na možné porušení podmínek probačního dohledu,“ uvedl. Doplnil však, že předtím muž přišel ke všem úkonům v trestním řízení, u nichž byla jeho účast nutná, a proto už vyšetřování dospělo ke konci.

„V návaznosti na podnět Probační a mediační služby bude vydán příkaz k zatčení. Po zadržení obviněného bude nařízeno vazební zasedání,“ popsala postup mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 2 Marcela Pröllerová.

Oslavy Silvestra na Václavském náměstí.
Opilý řidič srazil dívku. Silvestr v centru Prahy ale patřil k těm klidnějším

Smrtelná nehoda se stala o silvestrovské noci ve tři hodiny ráno. Mercedes srazil šestadvacetiletou dívku v pondělí přímo před budovou Městského soudu ve Spálené ulici. Cizinka svým zraněním na místě podlehla. Policisté muži naměřili dvě promile.