V inkriminovaný den přijal operační důstojník krátce před 15. hodinou několik oznámení, že se v metru Hloubětín pohybuje muž s nožem. Podle popisu jednoho z oznamovatelů měl na sobě bílou mikinu, mluvil s ruským přízvukem a jel metrem na Palmovku.

Muž s nožem ohrožoval v metru cestující. | Video: Policie ČR

"Na místo ihned vyrazily prvosledové hlídky a speciální pořádková jednotka. Díky dostatečnému popisu a spolupráci s pracovníkem kamerového oddělení metra policisté ze speciální pořádkové jednotky vypátrali muže odpovídajícího popisu na zastávce Palmovka. Toho na základě zjištěných skutečností na místě omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu," informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Kriminalisté šetřením zjistili, že podezřelý cizinec ve stanici Hloubětín přistoupil k jednomu z oznamovatelů s nožem v ruce a chtěl po něm cigarety a peníze. Třiadvacetiletý poškozený muži sdělil, že mu nic nedá a v nestřežený okamžik vyběhl z metra ven a zavolal na linku 158.

Hrozí mu až 10 let

Po vyhodnocení kamerových záznamů se ukázalo, že chlapík ještě zkoušel napadnout staršího muže s berlí, mladíka v černé bundě a dokonce i muže s dítětem.

"Vzhledem k těmto skutečnostem žádáme očité svědky a další poškozené, kteří v inkriminovanou dobu cestovali metrem a potkali muže na záběrech, aby se ozvali na linku 158," požádala mluvčí veřejnost o spolupráci.

Sedmatřicetiletý cizinec je v současné chvíli obviněný z trestného činu loupež, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až deset let.