Podle údajů dostupných v Obchodním rejstříku jsou obě firmy ziskové. Insolvenční návrhy na ně podala v jeden den společnost Work Adventure v prosinci 2015. Pohledávky vůči Silonu vyčíslila na 1,382 milionu korun a pohledávky za LOM Praha na 907.137 korun. Městský soud Praha a Krajský soud v Českých Budějovicích následně oba návrhy odmítly a po odvolání navrhovatele i potvrdily.

Insolvenční návrhy způsobily firmám problémy

Na majetek Work Adventure je od letošního června vyhlášen konkurz. Své pohledávky přihlásil jak LOM Praha, tak Silon. Újma, která v souvislosti s šikanózní insolvencí vznikla, vyčíslil Silon na téměř 180.000 korun a LOM Praha na zhruba 10.000 korun. Jednatelem Work Adventure je od dubna 2014 Vladimír Kotland z Býště na Pardubicku, sídlo má firma v Praze 2.
Podle informací Hospodářských novin z května 2016 insolvenční návrhy oběma firmám způsobily velké problémy. LOM Praha například přišel o možnost ucházet se o zakázky za stamiliony korun, Státní správa rezerv mu nechtěla dodávat palivo potřebné pro výcvik armádních pilotů a banky odmítaly zaměstnancům poskytnout hypotéku.

LOM Praha opravuje vrtulníky 

Podle finančního ředitele Silonu Bernda Morawitze firma po insolvenčním návrhu okamžitě kontaktovala dodavatele a banky s tím, že jde o šikanózní návrh. "Náročnější bylo vysvětlit situaci u pojišťoven a bank v Německu. Ty nejsou na něco podobného zvyklé," vylíčil HN situaci. Šikanózní návrhy nejsou v Česku neobvyklé, útok na státní podnik je však ojedinělý, uvedly HN.
Státní podnik LOM Praha opravuje vojenské vrtulníky pro českou armádu a cvičí piloty, firma Silon vyrábí v Plané nad Lužnicí polyesterové stříže a kabely a v Evropě patří mezi pět největších. LOM Praha loni zdvojnásobil zisk na rekordních 97 milionů korun. Silon loni i předloni utržil 3,9 miliardy a letošní tržby by měly překonat čtyři miliardy. Výrobky společnosti jsou například v autech Porsche i na fotbalovém stadionu Bayernu Mnichov. Silon zaměstnává 550 lidí.