V průběhu května došlo v Praze 6 k několika sexuálním napadením, které měl na svědomí devětadvacetiletý cizinec. V okolí ulic Vostrovská, Soborská, Šárecká a Tobrucká zaútočil na poškozené a za pomoci síly se k nim přitiskl a osahával je na intimních partiích. Tohoto jednání se dopustil na čtyřech obětech, přičemž té nejmladší bylo teprve čtrnáct let. Během útoku nemluvil a v momentě, kdy napadené začaly křičet, svého jednání zanechal a utekl.

"Kriminalisté z prvního a šestého oddělení Prahy I disponovali popisem pachatele od poškozených a zajistili kamerové záznamy, na kterých se muž odpovídající popisu procházel vestibulem metra Bořislavka. Díky kvalitní operativní činnosti podezřelého muže zadrželi na začátku června, ale stále pátrají po dalších možných poškozených," přiblížil policejní mluvčí Richard Hrdina.

Pokus o znásilnění v Praze.
VIDEO: Muž chtěl znásilnit opilou nezletilou dívku, z baru ji nesl v náručí

Jelikož byl mezi skutky poměrně dlouhý časový interval, lze předpokládat, že obětí tohoto útočníka může být více.  V této souvislosti policisté žádají další možné poškozené, které měly s mužem na záznamu podobné zkušenosti, aby se ozvaly na linku 158. 

"Devětadvacetiletý cizinec je stíhán vazebně a v případě odsouzení mu hrozí za trestný čin znásilnění ve druhém odstavci, až desetiletý pobyt za mřížemi," doplnil Richard Hrdina.