Vzhledem k tomu, že se jedná o dům o zhruba sto bytech, tak se všichni lidé v domě neznají a holčička proto bez obav s cizím mužem nastoupila do výtahu. "Tam na ni měl sexuálně zaútočit a začal ji osahávat v oblasti rozkroku, stehen a hýždí. Po zastavení výtahu dívka s pláčem utekla do bytu a tam vše řekla mámě," informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

"Případ začali prověřovat kriminalisté čtvrtého policejního obvodu pro podezření ze spáchání trestného činu pohlavní zneužití, za což hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté zajistili kamerové záznamy muže, který s dívkou nastoupil do výtahu, a nyní ho hledají. Jestliže ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158," požádal 10. června Daněk veřejnost o spolupráci.

Zhruba tři týdny po zveřejnění pátrací relace doplnila policie další kamerový záznam, na kterém byl podezřelý výrazně lépe vidět a doufala, že se případ podaří brzy uzavřít.

To se povedlo a 12. června policisté oznámili úspěch. "Kriminalistům se podařilo, díky medializaci celého případu, získat cenná svědectví od občanů. Díky nim zjistili totožnost mladého muže, kterého vypátrali a následně obvinili z trestného činu pohlavní zneužití. Jednalo se o mladíka z Prahy. V současné chvíli probíhají ve věci standardní úkony trestního řízení. Veřejnosti velmi děkujeme za veškeré poznatky," uvedla v tiskové zprávě mluvčí pražské policie Hana Křížová.