Oznámení o souložící dvojici v parku přijala městská policie krátce po 14. hodině. Strážníci muže a ženu zastihli na jedné z laviček. K milostnému aktu již nedocházelo, jen žena měla horní část těla stále odhalenou.

Dvojice souložila před hlavním nádražím, muž i žena skončili v poutech. | Video: Městská policie Praha

Oba zjevně pod vlivem alkoholu odmítli s hlídkou spolupracovat na zjištění totožnosti s tím, že na to strážníci nemají nárok. Po upozornění, že budou předvedeni na policejní služebnu, vulgárními výrazy nešetřili.

„Opakované výzvy muže zřejmě unavovaly, proto se rozhodl odejít, ale vzápětí byl zastaven pomocí hmatů, chvatů a pout. Donucovací prostředky museli strážníci nakonec použít také proti ženě," informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Plivance v autě

Orientační dechovou zkoušku strážníci provedli pouze u 39leté ženy s pozitivním výsledkem 3,07 promile, Sedmatřicetiletý muž se zkoušce odmítl podrobit. Přivolaná státní policie požádala strážníky o zajištění jejich převozu na policejní služebnu.

„Během něj si žena posunky sundala respirátor, který ji strážníci poskytli z vybavení služebního vozidla, a poplivala interiér auta a uniformu jednoho člena hlídky. Na služebně pak sdělila, že má infekční chorobu Impetigo, je značně nakažlivá bakteriální kožní infekce," uzavřela Seifertová.