První případ se stal kolem 21.30 v Letňanech. Na autobusovém nástupišti tam útočník s nožem v ruce zaútočil na ženu, která se mu snažila ubránit, což se ji nakonec také podařilo. Muži se vysmekla a utekla dolů k nástupišti metra, kde se připojila ke skupince cizích lidí.

Zdroj: Policie ČR

"Tento atak je zachycený na začátku přiloženého kamerového záznamu a poškozená tento skutek na policii vůbec nenahlásila. Proto touto cestou prosíme i ji, v případě, že by se na záznamu poznala, aby neprodleně kontaktovala tísňovou linku 158. Její svědectví je pro kriminalisty velmi důležité, uvedla mluvčí pražské policie Hana Křížová.

Žena se díky medializaci případu policii nakonec přihlásila. Její svědectví bylo v celém případu velmi důležité. 

Zdroj: Policie ČR

Po tomto incidentu sedl útočník do metra a jel směrem na Opatov. Tam si vyhlédl svou další oběť a kolem 23.30 na ní zaútočil v blízkosti koleje Blanice. Chytil ji kolem krku do tzv. kravaty, povalil ji na zem, přičemž ji vyrazil telefon, zaklekl ji a začal škrtit. V druhé ruce držel nůž, který ji přiložil ke krku.

"Žena se začala bránit a snažila se mu vytrhnout nůž z ruky. V tu chvíli naštěstí projíždělo kolem auto, muž se lekl a z místa utekl. Poškozená se běžela schovat do budovy vysokoškolské koleje, odkud vše nahlásila na Policii ČR," popisuje Křížová dlaší případ.

Vybírá si mladé, štíhlé a pohledné dívky

To však chlapíkovi zřejmě nestačilo a o hodinu později a cca 300 metrů dál zaútočil potřetí. "V ulici Jana Růžičky přistoupil k poškozené, zakryl jí celý obličej rukou a chytil ji za krk. Žena se bránila a pokusila se otočit, na to muž reagoval tak, že ji udeřil pěstí do obličeje a povalil na zem. Útok však viděl i náhodný kolemjdoucí, který na muže zařval, ať toho okamžitě nechá. Ten se lekl a z místa utekl," uvedla mluvčí.

Podle prvotních informací kriminalistů se jedná o muže, který se pohybuje po celé Praze. Zcela záměrně si vždy vybere oběť svého útoku, tu sleduje, a když okolo nejsou lidé, zaútočí. Vybírá si mladé, štíhlé a pohledné dívky. Je velmi surový a také nebezpečný. U sebe nosí nůž, který neváhá při útocích použít. Zcela zjevně napadá na jednu nohu.

Policie dopadla dealera drog i narkomana skoro zároveň.
VIDEO: Narkoman se zákazem řízení si jel pro drogy, odnesl to i dealer

Kriminalisté zatím neví, jestli je jeho motiv loupežný, či sexuální. Na případu však velmi usilovně pracují. Momentálně je skutek prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, ale zcela jistě se bude kvalifikace činu ještě měnit, a to ohledem na informace, které s sebou prověřování přinese.

Útočníkovu totožnost kriminalisté stále neznají. Podařilo se jim ale zjistit, že před útoky na Opatově si vyhlédl jinou oběť, než na kterou později zaútočil.

Potenciální oběť unikla díky přátelům

"Tato žena mu plán překazila shodou okolností tím, že na ni při východu z metra čekala skupinka mužů, ke kterým se přidala. Z kamerového záznamu je zřejmé, že se jedná asi o třicetiletou ženu, která má odbarvené blond vlasy a na sobě zelené triko, tmavé kalhoty a tmavou mikinu. V levé ruce měla mobil a v pravé pivo. I tuto ženu by kriminalisté potřebovali vyslechnout. Proto, pokud se na kamerovém záznamu pozná, ať okamžitě kontaktuje tísňovou linku 158 nebo se dostaví na kteroukoliv služebnu PČR," informovala 16. června mluvčí.

Loupež a vydíraní v Pražské tržnici. Policie hledá další poškozené a případné svědky tohoto incidentu.
Lupič s obuškem řádil v tržnici. Dovolil si i na seniora. Policie hledá svědky

"Po útočníkovi stále pátráme. Jednalo se o muže ve věku kolem čtyřiceti let, vysokého asi 170 cm. Na sobě měl tmavě modré riflové kalhoty, černou bundu do pasu, kšiltovku značky Nike a přes obličej bílou roušku. Velmi znatelně vrávoral na jednu nohu," doplnila.

"V případě, že znáte totožnost útočníka nebo budete mít jakékoliv informace k jeho pohybu, okamžitě, prosím, kontaktujte tísňovou linku 158. Muže se rozhodně nepokoušejte sami zadržet!!!" uzavírá Křížová.

Centrální operační středisko Městské policie Praha v jejím sídle v Korunní ulici, kde strážníci vyřizují telefonáty na tísňovou linku 156.
„Zlomyslné volání“ strážníkům. Potřebuju felaci, opakoval muž 27krát za hodinu