Nejprve kolem ženy prošel – pak se ale otočil a za kabelku, kterou měla přes rameno, ji strhl na zem, přiblížil jednání násilnického pachatele Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Ženu, která svoji kabelku hájila, se lupič při přetahování nerozpakoval vláčet po zemi.

Muž zaútočil na stařenku 

„Přepadená začala křičet o pomoc, načež ji pachatel několikrát kopl do hlavy. Žena přesto kabelku nechtěla pustit, tak muž zaútočil ještě pěstí a udeřil ji," konstatoval policista. Naštěstí se objevil náhodný svědek, který ženě přispěchal na pomoc. Lupiče zahnal na útěk.

V souvislosti s pátráním po zatím neznámém pachateli se policisté v úterý obrátili s žádostí o pomoc na veřejnost. Hledá se poměrně drobný muž ve věku kolem 20 let, jehož popis připomíná velmi štíhlou postavu měřící 160 cm, černé středně dlouhé husté vlasy, výrazné černé obočí a snědou pleť.

Popis mladíka 

„Oblečený byl do sytě modrých kraťasů v délce do úrovně kolen a bílého trika," doplnil Daněk. Kriminalisté také sestavili kreslený portrét podezřelého – nicméně shoda tohoto identikitu se skutečností je charakterizována výstižností odhadovanou na zhruba 60 procent. I tak by ovšem obrázek mohl přispět k nalezení hledaného muže. Jakékoli podněty přivítají policisté na lince 158.

Identikit hledaného muže.

Kriminalisté by také rádi hovořili se svědkem, který přišel seniorce na pomoc a před nímž vzal agresor do zaječích. Jde o štíhlého muže vysokého do 170 cm a ve věku do 40 let, který má světlou pleť a světle hnědé vlasy. Policisté předpokládají, že by mohl bydlet někde v okolí – zřejmě šel domů z obchodu. Nesl totiž nákup a balík láhví s vodou.

Čtěte také: Okradené seniorce mladý pachatel snadno utekl