Dvojice si důchodce vytipovala už v bance, kde osmasedmdesátiletý muž krátce po poledni vybral z banky v Praze 4 svoje životní úspory, které si uložil do svého batohu. „Při cestě z banky jej však dosud neznámý pachatel na chodníku v ulici Jetelová chytil za batoh, poškozeného strhl na zem, kde jej vláčel a smýkal po zemi. Nakonec se mu po několika metrech podařilo tašku uloupit a z místa utekl pryč. Senior přišel o svůj batoh, ve kterém měl bezmála sedm set tisíc korun, notebook, a další osobní věci,“ popsala policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Nehoda na pražském okruhu se stala ve čtvrtek v dopoledních hodinách.
Na pražském okruhu u letiště Václava Havla se dopoledne srazila čtyři auta

Kriminalistům se díky kamerovým záznamům podařilo vypátrat dva podezřelé muže. První muž seniora pronásledoval z pobočky banky a s největší pravděpodobností prostřednictvím mobilního telefonu předával informace dalšímu muži. „Oba podezřelí se pak setkali na tramvajové zastávce Náměstí Míru, kde si pronásledování poškozeného převzal druhý muž. Druhý podezřelý muž zachycený na kamerovém záznamu poškozeného sledoval až na Prahu 10, kde jej napadl a oloupil,“ doplnila Kropáčová.

Osmasedmdesátiletý senior utrpěl při loupeži poranění na ruce a další pohmožděniny. Na místo události byla přivolána rychlá záchranná služba, která jej v sanitce ošetřila.

Zdroj: PČR

Událost se stala v polovině srpna. Nyní policisté zveřejnili záběry z kamer a obrací se na veřejnost. „V případě, že poznáváte některého z mužů, nebo víte, kde by se mohli nacházet, informace prosím neprodleně oznamte na linku 158,“ vyzvala policistka.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu loupež, za což v případě dopadení a prokázání viny hrozí pachatelům trest odnětí svobody v délce až deseti let.