Sám Veverka obvinění odmítá, své trestní stíhání považuje za přehnané a zbytečné. "Byl uložen odsuzující rozsudek," řekl soudce Stach. Veverka od soudu odešel s ročním podmíněným trestem. Zkušební dobu soud stanovil na dva a půl roku. Časopisu pak soud uložil peněžitý trest 50.000 korun.

Veverka, který je v Praze 2 zastupitelem za Piráty, po rozsudku uvedl, že verdikt považuje za nešťastný a subjektivní. "Byl vynesen někým, kdo se na konopí dívá příliš represivní optikou. Jsem odsouzen za to, že jsem psal, jak se konopí pěstuje. Z rozsudku vyplývá, že se o této rostlině může psát jen negativně," řekl Veverka a dodal, že to považuje za cenzuru.

Zda je rozhodnutí konečné, ještě není jasné. Veverka si ponechal lhůtu na rozmyšlenou, odvolání zvažuje. "Musím se poradit s advokátem. Zamyslet se nad tím. Situaci vyhodnotit. Například ve vztahu k mé pověsti, magazínu, ale i lidem, kteří by do budoucna o konopí chtěli také něco napsat," řekl.

Policie během vyšetřování zkoumala 60 čísel časopisu z let 2010 až 2020 a podle obžaloby tam našla více než 200 protiprávních skutků. Státní zástupce Jan Žalman v obžalobě vyjmenoval všechny články, které podle něj porušovaly zákon. Šlo například o recepty na jídla s obsahem konopí a další texty, které podle obžaloby vyzdvihovaly účinky látek a navozovaly dojem legality pěstování konopí a výroby drog z něj. Stejně tak podle žalobce v magazínu vycházela poměrně rozsáhlá inzerce opět zaměřená na technické vybavení sloužící k pěstování konopí.

Nejméně jeden člověk se podle obžaloby nechal inspirovat, sehnal si semena a podle rad a návodů v časopisu z nich vypěstoval a zpracoval rostliny se zakázanou látkou THC. Tak se podle Veverky dostal případ k bruntálskému soudu. Policie vyšetřovala člověka, který na Bruntálsku neoprávněně pěstoval konopí. Státní zástupce Žalman řekl, že v kauze z roku 2018 šlo o člověka, který konopí s vysokým obsahem látky THC vypěstoval ze semen distribuovaných právě magazínem Legalizace.

Časopis Legalizace je dvouměsíčník nejen o konopí. Uvádí, že jeho cílem je poskytovat ucelené, komplexní, objektivní a vyvážené informace o rostlině konopí a nezaujatě informovat o drogové problematice. Obvinění z šíření toxikomanie považuje magazín za systémovou chybu a prokazatelnou neznalost konopné legislativy, ale zároveň i za hrubé omezování svobody projevu a práva na informace.