Muž podle informací Seznam Zpráv pracoval jako zaměstnanec bezpečnostní agentury. Krátce před smrtí byl přeložen na jiné pracoviště, kde potřeboval zdravotní posudek, aby mohl pracovat na noční směně. Jenže lékařka mu ho vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nevystavila. Den poté podle police muž přijel tramvají před ministerstvo a zastřelil se. Jiný motiv nebyl. 

Mediálním prostorem v březnu 2021 proletěla informace, že před sídlem ministerstva zdravotnictví na pražském Palackého náměstí byl nalezen mrtvý muž s prostřelenou hlavou. Zbraň se našla opodál. Policie po pár hodinách sdělila, že kriminalisté nezjistili cizí zavinění. Motiv sebevraždy ani další podrobnosti policejní mluvčí Eva Kropáčová s ohledem na přání pozůstalých odmítla sdělit. Záhadný případ oficiálně nekomentoval ani nikdo z vládních představitelů, což si lidé vysvětlovali tak, že se to nehodí do pozitivního obrazu tehdejšího premiéra Andreje Babiše.

Veřejnost – kvůli koronavirové situaci už tak hodně vystresovaná – začala spekulovat: „Kdo to byl? Proč se zabil? A proč si vybral zrovna tohle místo?“ Pediatrička Tamara Polášková z Brna na facebookových stránkách své dětské ambulance zveřejnila příspěvek, který přirovnával zastřeleného k Palachovi. 

Dopis na rozloučenou muž nezanechal

Tehdy se také zjistilo, že sebevrah nezanechal žádný dopis na rozloučenou. Svědectví z místa tragického činu hovoří o tom, že muž vystoupil krátce po 19. hodině z tramvaje na zastávce Palackého náměstí a vydal se rovnou před neoklasicistní budovu z dvacátých let minulého století, kde se zastřelil. „Policie nás v této věci požádala o součinnost a vyžádala si od nás kamerové záběry z okolí budovy, které jsme jí poskytli,“ uvedla tehdy mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová.

Podobná sebevražda se stala nedávno před jinou vládní budovou. Čtyřiasedmdesátiletý muž spáchal v pondělí 31. října kolem poledne sebevraždu před Úřadem vlády ČR na nábřeží Edvarda Beneše v Praze. Nepřežil zranění způsobené střelnou zbraní. Kriminalisté od té doby zjišťují veškeré okolnosti k případu.