Další účastnicí příběhu, tentokrát nedobrovolnou a v roli oběti, se podle jedné z vyšetřovacích verzí stala zakladatelka skladu dětských věcí Eva Ptáčková. Té o údajné situaci vyprávěl její syn, který je kolegou kradoucího mladíka. 

Eva Ptáčková se sama pěstounskou péčí zabývá, a tak věc samozřejmě začala řešit - začala zařizovat náhradní "tetu" a současně zveřejnila několik statusů s žádostí o materiální i finanční podporu pro chlapce. Na účtu se nakonec od 1200 dárců sešlo více než milion korun.

Dobročinná sbírka
Příběh osiřelých dětí, který se nestal. Nejstarší chlapec si jej vymyslel

"Po zveřejnění případu v médiích jsme vše začali sami šetřit, protože takovýmto způsobem policie skutečně nepostupuje. Prověřováním jsme dospěli k zjištění, že zmíněná organizace se stala obětí podvodu," řekla Pražskému deníku mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

"Všechny peníze, které byly zaslány dárci na účet, kriminalisté okamžitě zajistili. Nikdo o ně nepřijde a všechny peníze budou policií zpět vráceny. Pro urychlení celého procesu vracení těchto prostředků žádáme tyto dárce, aby se prosím neprodleně ozvali na telefonní číslo 703 823 750, (751 nebo 752). Tam jim bude sděleno, jak v této věci postupovat, aby peníze získali zpátky," informoval dnes mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Ve zmíněné věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin podvod, kdy pachateli v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt ve vězení. Případ je stále ve fázi prověřování a nikdo nebyl obviněn.

Nezisková organizaci Pink Bubble, která plní přání onkologickým pacientům.
Příběhy z neziskovek. Zlomil jsem si ruku a to mi zachránilo život, říká Daniel