Obvodní soud pro Prahu 2 dnes podle Radiožurnálu Sáního požadavek na vyplacení ušlého výdělku zamítl, protože muž neprokázal, že by ve vazbě o nějaký příjem přišel. Byl prý sice jednatelem společnosti, z výpisu z účtu ale nevyplývá, že by před svým zatčením pobíral nějaký plat.

Rozsudek není pravomocný, Sání se však podle svého právníka zřejmě odvolávat nebude. Čeká ho totiž ještě další soudní jednání, v němž požaduje 225 tisíc korun za takzvanou nemajetkovou újmu způsobenou pobytem ve vazební cele.

Ministr Němec se tehdy obrátil na Nejvyšší soud

Sáního zadržela policie v září 2004, následujících 11 měsíců strávil ve vazbě. Tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec ale 6. dubna 2005 rozhodl, že Sání má být předán do Kataru. Propustit muže tehdy odmítl jak Obvodní soud pro Prahu 2, tak jeho nadřízený soud.

Ministr Němec se proto obrátil na Nejvyšší soud, který 22. srpna 2005 určil, že trestní stíhání Sáního má být v Česku přerušeno a pustil ho z vazby. Právě za období mezi pokynem ministra a rozhodnutím Nejvyššího soudu vymáhá Sání od státu odškodné.

Čtěte také: Kauzu údajně neoprávněně vyplacené dotace projedná odvolací soud