Případ mají na starosti kriminalisté druhého policejního obvodu už od konce února. Dozvěděli se však o vloupání se zpožděním, protože pan domácí byl tou dobou s rodinou už několik dní na dovolené - ani syna jako v legendárním americkém filmu nezapomněli. Naštěstí však měl poškozený doma instalovanou kameru, která pachatele natočila, jak se s baterkou velmi opatrně pohybuje po bytě.

„Postupně nenechavec prohledává všechny zásuvky, skříně i skříňky a také neopomněl nahlédnout do kteréhokoli zavazadla, které našel. Takto tento nezvaný host prohledal celý byt do posledního místa,“ popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan v tiskové zprávě.

Podle Hulana si hledaný muž odnesl peníze, šperky a spotřební elektroniku v celkové hodnotě přesahující tři sta tisíc korun. Policistům se zatím nepodařilo zloděje vypátrat, proto se obrátili s prosbou na širokou veřejnost.

„Prosíme každého, kdo muže na záběru bezpečnostní kamery poznává, zná jeho totožnost, případně místo jeho pobytu či pohybu, ať nám tyto informace předá prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ uvedl mluvčí Hulan.